اسکان 275هزار نفرشب در طرح هم‌محله امام رضا#

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: در طرح هم‌محله امام رضا#، حدود 275هزار نفرشب اسکان صورت گرفت، با 732هزار پرس غذای گرم از زائران پذیرایی شد و 430 منزل و 311 مکان اسکان تجمیعی اعم از مساجد، حسینیه‌ها و مواکب پای کار بودند.

photo_2023-09-23_13-19-35.jpg
2023-09-23 13:20:31

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس این مرکز، در مراسم دیدار خادمان جهادی طرح هم‌محله امام رضا# با آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، ضمن تشکر از همه خادمان زوار امام رضا#، همت مجموعه ارکان مساجد و همسنگران مسجدی را اجرای مطالبات مرحوم امام و رهبر معظم انقلاب در فضای مساجد دانست.

وی با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب در دیدار مبلغان که فرمودند مسجد باید محل رفت‌وآمد دائمی مردم باشد و آبادکردن و زنده نگه داشتن مساجد یکی از کارهای واجب است، گفت: بر همه ما و بر کارگزاران مساجد که در خدمت مردم هستند، لازم است برنامه‌ریزی کنیم تا درب مسجد باز باشد و خدمت‌رسانی و هدایت‌گری خود را مطابق مطالبات بزرگان داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع تصریح کرد: در مجموعه این مرکز برای تحقق فرمایشات امامین انقلاب نقشه‌ای با عنوان نجم طراحی شده که نقشه جامع مساجد و شامل 10 راهبرد عملیاتی است و مبتنی بر این راهبردها، دو کارکرد اصلی خدمت‌رسانی اجتماعی و هدایتگری، در دستور کار قرار گرفته است.

وی ورود مساجد در عرصه‌های مختلف را مبتنی بر این نگاه و نقشه دانست و گفت: طرح هم‌محله امام رضا# و قرارگاه‌هایی که در دهه آخر صفر ایجاد شد، مبتنی بر همین سند و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که با دو هدف خدمت‌رسانی به زائر امام رضا# و ارتقای فرهنگ میزبانی با محوریت مساجد اجرا شد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، ادامه داد: دغدغه نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی این بوده که زائر وقتی وارد مشهد می‌شود نباید اوقات سختی داشته باشد و سعی کردیم آنچه در شأن حضرت رضا# و مشهدی‌ها است در زمینه خدمت‌رسانی انجام دهیم. 

وی افزود: در مجموعه مساجد، موکب‌ها و منازلی که در این طرح استفاده شد، حدود 275هزار نفرشب در این طرح اسکان صورت گرفت، با 732هزار پرس غذای گرم از زائران پذیرایی شد و 430 منزل و 311 مکان اسکان تجمیعی اعم از مساجد، حسینیه‌ها و مواکب پای کار بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع در پایان گفت: سال گذشته 3هزار تماس در این دهه با قرارگاه گرفته شده بود و امسال 20 نفر از همکاران به‌صورت شبانه‌روزی در سه شیف پاسخ‌گوی 10هزار تماس بوده و نقطه اتصال میان زائران و مجاوران بودند.

    بیان دیدگاه