قرارگاه‌های ازدواج آسان و فرزندآوری پیشرو در ترک رسم‌های اشتباه در ازدواج

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم ازدواج آسان که در مسجد جوادالائمه# برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که قرارگاه‌های ازدواج آسان و فرزندآوری در مساجد مقدمه‌ای باشد برای اینکه خانواده‌ها بسیاری از رسم و رسوم اشتباه در امر ازدواج را کنار بگذارند.

image_2023-09-30_08-50-31.jpg
2023-09-30 09:59:44

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیین ازدواج 10 زوج، با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و برخی مسئولان استان، در مسجد جوادالائمه# منطقه شهید کامیاب برگزار شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این مراسم اظهار امیدواری کرد که قرارگاه‌های ازدواج آسان و فرزندآوری مقدمه‌ای باشد برای این که خانواده‌ها بسیاری از رسم و رسومات اشتباه در امر ازدواج را کنار بگذارند و گفت: نیاز است که در این خصوص فرهنگ کشور بازسازی شود و بسیاری از مطالب مثبت و ارزش‌های آن حفظ و بسیاری از مسائل وارداتی، خرافات، تشریفات و رسم و رسوم‌هایی که پایه‌ای در دین و اعتقادات ما ندارند از آن زدوده شود.

دکتر انسیه خزعلی افزود: در راستای حذف سنت‌های اشتباه در زمینه ازدواج از جمله بازدید از جهیزیه، گرفتن مراسم‌های متعدد و سنت‌های دیگری که برخی رفتارهای ناصحیح و رقابت‌های ناسالم می‌شود و زندگی را برای افراد سخت می‌کند و سبب می شود برخی از افراد از خیر ازدواج بگذرند، همه باید تلاش کنیم و به ویژه روحانیت معزز پیشتاز و پایه‌گذار رواج سنت های حسنه و حذف سنت‌های سیئه و غلط باشند.

وی ادامه داد: امید است با آسان گرفتن و تسهیل امکانات اقتصادی و اجتماعی و مشاوره‌‍‌هایی که برای انس و الفت بیشتر به زوجین ارائه می‌شود شاهد گسترش روز افزون ازدواج و تشکیل خانواده در جامعه باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: رئیس جمهور در سازمان ملل مساله خانواده را مطرح کرد و بیان داشتند که با توجه به هجمه‌ای که برای از بین بردن نهاد خانواده با طرح اشکال گوناگون انحرافی وجود دارد، بایستی مساله خانواده به عنوان یک مطالبه جهانی و یک ایده مشترک از سوی همه کشورها، در جهان شکل بگیرد که لازمه‌ این امر این است که ما خانواده تراز، مطلوب و دارای استاندارد را ارائه دهیم.

خزعلی با اشاره به آغاز رویداد خانواده در معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: در راستای ایجاد الگوی خانواده تراز اسلامی 9 کارگروه در موضوعات مختلف مربوط به خانواده در این معاونت تشکیل شده است تا با ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های زندگی شرایط ایجاد خانواده تمدنی و اصیل فراهم شود.

همچنین در این آیین، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به عنوان هدیه ازدواج، قول ارائه تسهیلات کالابرگ جهیزیه از بانک مهر ایرانیان را به زوجین داد.

گفتنی است، قرارگاه ازدواج و فرزندآوری با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، برای ازدواج آسان در مساجد مشغول فعالیت است.

    بیان دیدگاه