متولی اصلی مسجد، مرکز رسیدگی به امور مساجد است

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی، گفت: مسجد از شئون ولایت است و تولیت آن به مراکز رسیدگی به امور مساجد به‌عنوان نهاد زیرمجموعه دفتر نماینده ولی فقیه سپرده شده است؛ بنابراین سایر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با مسجد در زمینه‌های مختلف باید با امور مساجد هماهنگ باشند.

photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۵.jpg
2023-10-17 11:29:49

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین نوری، نماینده ولی فقیه در استان روز دوشنبه 24 مهر در جمع کارکنان، دبیران و روحانیون طرح‌های هدایت و کوثر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، با بیان مطالبی در خصوص اهمیت و فضایل کار امام جماعت مسجد بیان داشت: امامت مسجد یک مسئولیت است و حتی مهم‌تر از سایر مسئولیت‌ها، لذا لازم است ائمه جماعات نسبت به این مهم، توجه ویژه داشته باشند و از طرفی امام جماعت مدیر مسجد است و با این نگاه باید به انجام وظایف خود بپردازد.

وی در ادامه با بیان نمونه‌هایی از اهمیت ویژه جایگاه امام جماعت مسجد در نزد علما، گفت: امام جماعت مسجد باید سایر امور شخصی و کاری خود را با زمان نماز جماعتش تنظیم کند و اگر برعکس این موضوع اتفاق افتاد، اولین وظیفه امام جماعت که همان برپایی نمازجماعت است دچار چالش می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال حضار در خصوص نهادهای متعدد مرتبط با مسجد و عدم وجود هماهنگی در این خصوص بیان داشت: مسجد از شئون ولایت است و طبیعتا در استان‌ها از شئون نمایندگان ولی فقیه می باشد و متعاقب آن این مهم به مراکز رسیدگی به امور مساجد به‌عنوان نهاد زیرمجموعه دفتر نماینده ولی فقیه سپرده شده است. لذا متولی مساجد، مرکز رسیدگی به امور مساجد می باشد و سایر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با مسجد در زمینه‌های مختلف باید با امور مساجد هماهنگ باشند.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین خانی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی نیز گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های آینده این مرکز ارائه کرده و همچنین تعدادی از حضار به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۵ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۵ (2).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۵.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۵.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶ (2).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶ (3).jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶ (3).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۶.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۷ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۷ (2).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۷.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۰-۱۷_۰۹-۰۲-۴۷.jpg
    بیان دیدگاه