مدیر امور مساجد شهرستان شیروان: هیئت امنا مساجد امکانات مسجد را در اختیار همه اقشار قرار دهند

photo_2023-12-12_10-29-19.jpg
2023-12-12 12:12:05

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین تکمیلی امام جمعه و مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شیروان روز چهارشنبه 15 آذر 1402 در جمع هیئت امنا مساجد شیروان بیان داشت:
بهترین مکان که بهترین عبادت‌ها یعنی عبادت خداوند در آن انجام می‌شود مسجد است، لذا می‌توان نتیجه گرفت اهل مسجد بهترین انسان‌ها هستند.

 ایشان ادامه داد: هیئت امنایی مسجد همانند کلیدداری خانه خداوند یک افتخار و توفیق بزرگی است که باید آن را مغتنم شمرد و از این فرصت در جهت خدمت به خانه‌های خداوند و میهمانان آن بهترین استفاده را نمود.

مدیر امور مساجد شهرستان شیروان در ادامه با اشاره به هجمه گسترده فرهنگی دشمن به اذهان جوانان و نوجوانان بیان کرد: در مقابل این هجمه که سرشار از شبهات و شهوات است باید به مسجد پناه آورد. چرا که طبق بیانات بزرگان دین، مسجد پناهگاه و سنگر است. لذا می‌توان گفت امن‌ترین سنگر متناسب با جنگ و سلاح فرهنگی دشمن، مساجد می‌باشند.

امام جمعه شیروان ضمن بیان اهمیت بروز بودن مساجد در برهه کنونی تشریح کرد: مسجد باید مجهز به انواع کاربردها و کاربری ها باشد. باید در فضای مجازی فعال باشد، باید فعالیت اجتماعی داشته باشد و فعالیتش متناسب با اقشار مختلف باشد.

حجت‌الاسلام تکمیلی در پایان با اشاره به لزوم احساس تکلیف هیئت امناء مساجد در شرایط فعلی، بیان داشت: هیئت امناء مساجد امکانات مسجد را در اختیار همه اقشار قرار دهند و مسجد را هم از لحاظ ظاهری دلپذیر کنند و هم نسبت به اجرای انواع فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی اهتمام داشته باشند.

    بیان دیدگاه