نشست کنشگران جمعیت در مشهد برگزار شد

سومین نشست کنشگران جمعیت جوانه با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، 23 آذرماه در مسجد رانندگان مشهد‌(امام رضا علیه‌السلام9) برگزار شد.

DSC_9515.JPG
2023-12-15 01:05:10

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نشست فعالین جمعیتی شهر مشهد با همکاری این مرکز و با موضوع مردمی سازی، تنها راه حل معضل جمعیت در مسجد رانندگان‌(امام رضا علیه‌السلام 9) برگزار شد.

حجت‌الاسلام دکتر میری، در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی مرکز، گفت: این نشست با هدف ایجاد هم‌افزایی‌ و انسجام در فعالیت‌های گروه مردمی جوانه و همچنین آشنایی با ظرفیت‌ ‌های سایر گروه‌های جمعیتی فعال در مشهد، برگزار شده است. در این نشست سعی بر آن است تا ضمن معرفی مدل فعالیت این گروه، سایر افراد نیز برای حضور ترغیب شوند.

وی در ادامه افزود: موضوع جمعیت از مسائلی است که به سمت بحران در حرکت است و اگر به نقطه عطف‌ برسد وتدبیر نشود راه بازگشتی نخواهد داشت. این بحران در حوزه‌های مختلف می تواند آسیب‌زا باشد؛ کما‌اینکه اکنون با برخی از تبعات پیری جمعیت مواجه هستیم.

مسئول مجموعه سخن‌سدید، گفت: راه‌حل برون رفت از این بحران واقع بینی است؛ یعنی به هر عنصر موثر در این موضوع به اندازه خودش وزن دهیم. اگر‌چه اصلاح قوانین و ورود حاکمیت و اجرای سیاست‌های تشویقی‌ تا حدودی می‌تواند کارساز باشد، اما راه‌حل ریشه‌ای، حضور آحاد مردم جامعه در عرصه کنشگری خواهد بود.

حجت‌الاسلام دکتر میری ادامه داد: در فضای گروه جوانه در بحث مردمی‌سازی موضوع جمعیت به مدل چهره به چهره رسیدیم. یعنی آحاد مردم نسبت به مسئله جمعیت دغدغه‌مند شوند و ضمن اقدام به فرزند‌آوری، به صورت فرد به فرد با دیگران صحبت کرده و آنان را به این امر ترغیب کنند.

وی در پایان با ابراز خرسندی از برپایی این نشست، افزود: امیدواریم با برگزاری این جلسات بتوانیم تجربیات مثبت یکدیگر را به اشتراک گذاشته و موضوع جمعیت را به عنوان یک دغدغه فراگیر در سطح کشور‌، قبل از اینکه به بحران تبدیل شود، مطرح کنیم.

 

    بیان دیدگاه

    نظرات