حضرت زهرا>، فرمانده عملیات جهانی‌سازی اسلام هستند

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در نشست بصیرتی «نقش ایران در جهان امروز و تاثیر جبهه مقاومت در معادلات کشورها» حضرت زهرا> را فرمانده عملیات جهانی‌سازی اسلام دانست و در ادامه به بیان پنج اشتباه دشمن بعد از انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

cittdDVMZzg2RzAxVW52bGZsK3lWZz09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2023-12-17 20:25:44

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در نشست بصیرتی تخصصی «نقش ایران در جهان امروز و تاثیر جبهه مقاومت در معادلات کشورها» که ویژه هیئت امنا و فعالان فرهنگی مساجد (خواهران) در مسجد رانندگان مشهد برگزار شد، با اشاره به آیه «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ» (عنکبوت، 69)، حضرت زهرا> را فرمانده عملیات جهانی‌سازی اسلام دانست.

وی گفت: در مقطع 75 یا 95 روز بعد از رحلت رسول خدا@، ظهور و بروز امامت در حضرت زهرا> بود و ایشان با جهاد تبیین خود مبارزه را آغاز کردند و با پنهان کردن قبرشان، این مبارزه را استمرار دادند و وقتی قبر ایشان آشکار شود، روز پیروزی این حرکت خواهد بود.

وی همچنین به اهمیت غزه برای دشمن پرداخت و گفت: خط ارتباطی بین حمله به خانه حضرت زهرا>، حمله به ایران توسط عراق و حمله اسرائیل در پاسخ به طوفان الاقصی، این است که اسلام دارد حاکمیت جهانی را می‌گیرد و جریانی که از این حاکمیت جهانی می‌ترسد، از همان زمان علیه حضرت علی# به راه افتاد و تا امروز در اسرائیل بروز دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب، یکی از عوامل اصلی در مقدمه‌سازی ظهور ولی خدا را از بین رفتن اسرائیل دانست و گفت: در جنگ عراق و ایران که به‌نوعی همه دنیا با عراق بودند، رئیس جمهورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه هیچ کدام به بغداد نرفتند، اما بعد از طوفان الاقصی همه به اسرائیل رفته‌اند، چون این جنگ مستقیم با اسرائیل است.

پنج اشتباه دشمن بعد از انقلاب اسلامی ایران

وی یکی از یاری‌های خداوند را این دانست که دشمن در برابر مؤمنین تحلیل اشتباه کرده و در نتیجه تصمیم اشتباه می‌گیرد و در ادامه به بیان پنج اشتباه دشمن بعد از انقلاب اسلامی ایران تاکنون پرداخت.

این استاد حوزه علمیه، گفت: اشتباه اول دشمن در اوایل انقلاب، ترور شخصیت‌ها بود که به ما اهمیت برقراری امنیت برای افراد را یادآوری کرد و اشتباه دوم دشمن راه‌اندازی جنگ 8 ساله علیه ایران بود که باعث شد اهمیت قوای نظامی را بدانیم و امروز نه‌تنها در زمینه نظامی، بلکه در همه زمینه‌ها پیشرفت‌های زیادی کرده‌ایم.

وی افزود: سومین اشتباه دشمن این بود که وقتی ما خرمشهر را پس گرفتیم، اسرائیل به لبنان حمله کرد و وقتی هیچ کس از لبنان دفاع نکرد، ما به لبنان کمک کردیم و این زمینه ایجاد حزب الله لبنان را فراهم کرد، سپس دشمن اشتباه چهارم را مرتکب شد و آن ایجاد داعش بود که جنگ ما با داعش در سوریه باعث شد بتوانیم حضور مستشاری در این کشور داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب، اشتباه آخر دشمن را پاسخ به طوفان الاقصی دانست و گفت: این طوفان، ادامه حرکتی است که زهرای مرضیه ایجاد کرد تا امروز که صهیونیست‌ها در دریای غزه افتاده‌اند، همان دریایی که خداوند برای موسی آن را شکافت و فرعون هرچه کرد نتوانست به حضرت موسی برسد و در همان دریا غرق شد.

وی مهم‌ترین کمک ایران به غزه را پشتیبانی روانی دانست و گفت: امروز دشمن می‌ترسد که نکند ایران وارد این جنگ شود و این ترس بسیار مهم‌تر از ورود نظامی ایران به جنگ است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در پایان با اشاره به آیه «وَلَا تَهِنُوا فِی ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ ۖ إِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُونَ» (نسا، 104)، گفت: خداوند می‌فرماید در درگیری با دشمن، سست نشوید زیرا اگر شما درد می‌کشید، طرف مقابل هم مثل شما درد می‌کشد و از این آیه می‌توان نتیجه گرفت که کشته‌های اسرائیل دقیقا به اندازه شهدای غزه است، گرچه اسرائیل تعداد واقعی آن را پنها کند.

    بیان دیدگاه