مسجد باید محور همه خدمات فرهنگی و مادی شود

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با تأکید بر اینکه خدمات فرهنگی و مادی همه باید از مسجد صورت گیرد، گفت: اولین کاری که پیامبر با ورود به مدینه کردند ساختن مسجد بود و آن را مرکز قرار دادند و در طول تاریخ، هیچ مرجع تقلیدی نداریم که امام جماعت مسجد نبوده باشد.

photo_2023-12-19_19-01-01.jpg
2023-12-19 19:58:52

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در گردهمایی ائمه جماعات طرح ویژه تبلیغی کوثر که در اردوگاه مازندران مشهد برگزار شد، با اشاره به آیه «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَکَفَىٰ بِاللَّهِ حَسِیبًا» (احزاب، 39)، گفت: ائمه جماعات غفلت از جایگاه مسجد در عصر حاکمیت الهی را از بین می‌برند.

وی گفت: قبل از انقلاب هجومی با نام روشنفکری به ائمه جماعات صورت گرفت که امام جماعت بودن باعث خجالت دانسته شد، در حالی که قبل و بعد از انقلاب اسلامی، مسجد پایگاه انقلاب بوده است، اما بعد از انقلاب نیز اثرات آن هجمه باقی ماند و در حوزه علمیه هم گاهی امام مسجد بودن را در رتبه پایین قرار می‌دهیم.

این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه خدمات فرهنگی و مادی همه باید از مسجد صورت گیرد، گفت: اولین کاری که پیامبر با ورود به مدینه کردند ساختن مسجد بود و آن را مرکز قرار دادند و در طول تاریخ، هیچ مرجع تقلیدی نداریم که امام جماعت مسجد نبوده باشد.

وی ائمه جماعات را محور مبارزه و مقابله با دشمن دانست و با اشاره به آیه «وَلَا تَهِنُوا فِی ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ ۖ إِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُونَ» (نسا، 104)، گفت: خداوند می‌فرماید در درگیری با دشمن سست نشوید و بدانید که دشمن هم به اندازه شما درد می‌کشد؛ بنابراین اگر امامت مسجد سخت‌ترین کار و مانند ریاضت است، به همین میزان هم خداوند به امام جماعت عنایت می‌کند.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، با تأکید بر اینکه در نهایت و پایان کار، این نیروهای مسجدی هستند که تا آخر می‌ایستند، گفت: مسئولین ما هم باید خروجی مسجد باشند و امام جماعت مسجد باید با مسئولین محلات ارتباط بگیرید و آن‌ها را به مسجد بکشاند.

وی در ادامه به پنج اشتباه راهبردی دشمن پرداخت که باعث پیشرفت ایران شده و با ارائه تحلیلی از وضعیت اقتصادی کنونی، افق‌های اقتصادی را روشن توصیف کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب، همچنین در پایان برنامه، به پرسش‌های حاضران پاسخ گفت.

    بیان دیدگاه