مسجد، کانون مرکزی هر محله است

مدیر حوزه علمیه خراسان بر محوریت مسجد تأکید کرد که کانون مرکزی هر محله‌ای محسوب می‌شود و از این رو باید در فرهنگ سازی شهری به این مکان مقدس دقت نمود و بر آن اساس، مساجد شکل بگیرند.

16.jpg
2023-12-20 10:45:40

به‌‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نشست هم‌اندیشی مسئولان این مرکز با مسئولان حوزه علمیه خراسان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و حجت‌الاسلام والمسلمین علی خیاط، مدیر حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خیاط، در این نشست با اشاره به اینکه مسجد یک امر راهبردی از صدر اسلام بوده است، توجه به آن را نتیجه بخش و مطلوب ارزیابی کرد.

وی بر محوریت مسجد تأکید کرد که باید کانون مرکزی هر محله‌ای محسوب شود و از این رو باید در فرهنگ سازی شهری به این مکان مقدس دقت نمود و بر آن اساس، مساجد شکل بگیرند.

مدیر حوزه علمیه خراسان تدین مردم و آشنایی با مفاهیم دینی را بر پایه ارتباط با مسجد عنوان و ابراز کرد: حضور مردم در این مجموعه موجب عمرانی و آبادانی بیش از پیش و منشا برکات خواهد بود و باید از آن به نحو احسن استفاده نمود.

حجت الاسلام والمسلمین خیاط، دانش مدیریت و قدرت مهارت های ارتباطی، مسجدداری و ... را برای هر امام جماعت لازم و ضروری دانست و ضمن تأکید بر ضرورت تقویت در عرصه مهارت ها برای ائمه جماعات در قالب های گوناگون، امام جماعت بودن را کارکرد مهمی دانست که باید بیش از پیش مدنظر طلاب علوم دینی در عرصه ارائه خدمات و اثرگذاری اجتماعی باشد.

وی با تأکید بر تعامل بیش از پیش با مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، هم‌‌افزایی بین نهادهای فرهنگی را در راستای شناسایی ظرفیت‌ها و حل و فصل مسائل عنوان کرد و آشنایی مردم با تلاش‌های حوزویان و خدمت به جامعه و نظام را با اهمیت دانست.

    بیان دیدگاه