برگزاری دوره تخصصی بصیرت‌افزایی، ویژه ائمه جماعات، مبلغان و طلاب فعال فرهنگی مشهد مقدس

حجت‌الاسلام مودی، رئیس دفتر حراست و بازرسی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان‌: دفتر حراست و بازرسی در راستای رسالت خود در زمینه روشنگری و بصیرت‌افزایی، اقدام به برگزاری سلسله جلسات تخصصی در این زمینه نموده و تاکنون 23 نشست برگزار کرده است.

d0t6WHFlOVV4NjJPc3B5amhDamlpQT09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2023-12-30 14:29:14

حجت‌الاسلام مودی، رئیس دفتر حراست و بازرسی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز گفت: دفتر حراست و بازرسی در راستای رسالت خود در زمینه روشنگری و بصیرت‌افزایی، اقدام به برگزاری سلسله جلسات تخصصی در این زمینه نموده و تاکنون 23 نشست برگزار کرده است.
وی افزود: در ادامه این جلسات، دوره تخصصی بصیرت‌افزایی با موضوع «جریان‌شناسی چالش‌ها و مدعیان دروغین معاصر مهدویت»، ویژه ائمه جماعات، مبلغان و طلاب فعال فرهنگی مشهد مقدس برگزار شد.
حجت‌الاسلام مودی، تصریح کرد: این دوره یک روزه، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شهبازیان، عضو هیئت علمی و مدیر گروه جریان شناسی پژوهشکده مهدویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، و با مشارکت دفتر حراست و امور صیانتی حوزه علمیه خراسان و سازمان بسیج طلاب، اساتید و روحانیون خراسان رضوی برگزار شد.
وی، موضوعات اخباری‌گری افراطی، طب اسلامی افراطی، احمداسماعیل بصری (مدعی یمانی)، منصور هاشمی خراسانی، علی‌اکبر تهرانی، دعانویسی و علوم غریبه، علی یعقوبی و... را سرفصل‌های تدریس‌شده در این دوره عنوان کرد. 
رئیس دفتر حراست و بازرسی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با اشاره به استقبال پرشور ائمه جماعات و مبلغان از این دوره، گفت: این دوره که با حضور 390 نفر از برادران و خواهران مبلّغ برگزار شد، دوره مقدماتی بود و با توجه به درخواست‌های زیاد شرکت‌کنندگان، دوره‌های تکمیلی نیز برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به نفوذ جریان‌های انحرافی در قشرهای مختلف جامعه، حتی قشرهای خاص مذهبی، گفت: امیدواریم این دوره‌ها و اطلاعاتی که در اختیار مبلغان قرار می‌گیرد، باعث روشنگری بیشتر در سطح جامعه شده و از گسترش جریان‌های دروغین مهدویت جلوگیری کند.

    بیان دیدگاه