نقش دوست، در عاقبت و پایان کار انسان

معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، به نوجوانان توصیه کرد که در انتخاب دوست دقت بیشتری داشته و مسیر آینده خود را با دوستان خوب خود به سمت خوشبختی معنوی تغییر دهند.

photo_2023-12-31_14-12-20.jpg
2024-01-01 11:25:38

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی حیدرزاده، معاون اجرایی این مرکز، در مراسم سی‌وهشتمین مرحله طرح ملی نذر هشتم، که در محل کانون اصلاح و تربیت خراسان رضوی برگزار شد، گفت: یکی از کارهایی که پاداش معنوی ناتمامی برای شخص نیکوکار به دنبال دارد، پیوند میان چشم‌های منتظر به‌وسیله کمک به افراد آبرومندی است که گرفتار شده‌اند.

وی افزود: پویش نذر هشتم اکنون در همین راستا از سه سال گذشته آغاز شد و در هشتم هر ماه به‌نام حضرت رضا# و با همت نمازگزاران، حداقل 8 زندانی معسر آزاد می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: دوست خوب انسان را به مسیر مستقیم کشانده و دوست بد انسان را به انحراف می‌کشاند، همان طور که رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) در کلامی ارزشمند سه توصیه حضرت عیسی بن مریم# به حواریون درباره همنشین را بیان فرموده‌اند و یکی از توصیه‌ها این است که با کسی دوست شوید که شما را به یاد خداوند بیندازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرزاده، به نوجوانان حاضر در جلسه توصیه کرد که در انتخاب دوست دقت بیشتری داشته و مسیر آینده خود را با دوستان خوب خود به سمت خوشبختی معنوی تغییر دهند.

وی در پایان از خیران مسجدی که از سرمایه خود بخشی را برای آزادی زندانیان اختصاص می‌دهند قدردانی کرد و گفت: اگر بخواهیم با امام رضا# دوست باشیم زمانی می‌توانیم در این مسیر قرار بگیریم که آنچه امام رضا# می‌پسندند را انجام دهیم.

    بیان دیدگاه