همایش ائمه جماعات شهرستان‌های درگز و کلات برگزار شد

همایش ائمه جماعات شهرستان‌های درگز و کلات، با ارائه گزارش کوتاهی از مساجد این مناطق توسط امام جمعه درگز برگزار شد و در پایان نیز ائمه جماعات، دغدغه‌ها و مسائل خود را با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در میان گذاشتند.

DSC_2186.jpg
2024-01-09 11:52:00

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، همایش ائمه جماعات شهرستان‌های درگز و کلات با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز، حجت‌الاسلام والمسلمین ایروانی، امام جمعه درگز و حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرزاده، معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در مدرسه امیرالمؤمنین# شهر درگز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایروانی در این جلسه با بیان اینکه مساجد منطقه به مسجد تراز نزدیک شده است، گفت: به‌عنوان نمونه در ایام کرونا فعالیت‌های اجتماعی، کمک‌های معیشتی و حتی توزیع غذای گرم از طریق مساجد صورت می‌گرفت و پس از آن نیز تاکنون ادامه یافته است.

وی با اشاره به تفاهم با قوه قضائیه و ایجاد شعبه‌های حل اختلاف در مساجد، گفت: مساجد این منطقه در این زمینه نیز فعال هستند و ارکان مسجد با کمک معتمدان محله، مسائل مردم را قبل از رسیدن به دادگاه حل می‌کنند. 

وی با بیان اینکه در بعد سیاسی نیز از افراد خبره کشوری در زمینه بصیرت افزایی و جهاد تبیین استفاده می‌شود، گفت: سعی می‌کنیم به دو مسئله در نماز جمعه و در مساجد اهمیت بیشتری داده شود؛ اول تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات و دوم تبیین شاخص‌های نمایندگان اصلح.

امام جمعه درگز، توضیح داد: در این دوره دشمن همه تلاش خود را می‌کند تا حضور پای صندوق‌های رأی، حداقلی باشد و برخی بحث تحریم انتخابات را مطرح می‌کنند، اما سرمایه اجتماعی، مهم‌ترین سرمایه نظام ماست و نباید کمرنگ شود، همان طور که رهبر معظم انقلاب با دغدغه در هر فرصتی یادآوری می‌کنند که باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود تا همه پای صندوق بیایند.

وی افزود: ائمه جماعات با بیان شاخص‌های فرد اصلح می‌توانند کار انتخاب را برای مردم آسان‌تر کنند تا مردم ضمن حضور حداکثری در انتخابات، تشخیص درستی در رأی خود نیز داشته باشند.

گفتنی است، در این جلسه، ائمه جماعات این مناطق، دغدغه‌ها و مسائل مساجد خود را با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در میان گذاشتند.

    بیان دیدگاه