نود‌و‌یکمین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» منتشر شد

نود‌و‌یکمین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌‌الله سیداحمد علم‌الهدی‌ در نماز جمعه 15دی‌1402، منتشر شد.

Capture.JPG
2024-01-09 11:53:09

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نود‌و‌یکمین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌‌الله سیداحمد علم‌الهدی‌ در نماز جمعه 15دی‌1402، منتشر شد.

در این شماره، مجموعه بیانات امام‌ جمعه‌ مشهد، حضرت آیت‌ الله علم‌الهدی با عناوین فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها محدثه است، جبهه‌ مقاومت، میراث حاج قاسم و لزوم افزایش مشارکت در انتخابات، آورده شده است.

آیت‌الله علم‌‌الهدی در ابتدای بیانات خود، با اشاره به‌ سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، گفت: وجود مقدس فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها مجموعه‌ای از فضائل، برتری‌ها و امتیازات در عبودیت خدا و در خلقت هستی است، اما اوج این عظمت‌ها و فضیلت‌های‌ صدیقه‌اکرم سلام‌الله‌علیها این است که ایشان تنها دختر ولایی پیغمبر صلوات‌الله‌علیه نبودند؛ بلکه حضرت صدیقه‌ اطهر دختر نبوت و پیغمبری رسول خدا بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، در ادامه افزود: تا به امـروز، ترور در جامعه ما چنین نقشی داشته است. ترور، عزیزی را از ملت می‌گیرد اما آثار وجودی و افکار او در جامعه به‌صورت مضاعف ترویج می‌شود. در جــریــان وقــایــع اخـیـر پیرامون شخصیت حـاج قاسم نیز همین‌طور است. سـردار رشیدی که مسئله دفاع از حرم را رهبری می‌کرد که در ظاهر این بود. آمریکایی‌ها فکر کردند که اگر این سردار رشید را از بین ببرند، جریان دفاع از حرم شکست می‌خورد و توطئه آنها در خاوریانه عملی می‌گردد اما مقام معظم رهبری فرمودند، یکی از خود آن‌ها می‌گفت که خطر شهید سلیمانی از خطر سردار قاسم سلیمانی برایشان بیشتر شده زیرا این ترور، هرچه هم که برای همه ما گران آمد و مردم را داغدار کرد اما لایه‌های پنهان فداکاری‌های او را پیش چشم ملت ایران و همه امت‌های منطقه به نمایش گذاشت.

ایشان در پایان با اشاره به ضرورت کمک به مشارکت در انتخابات پیش رو، خاطر‌ نشان کرد: بـــرادران و عـزیـزان، شـور انقلابی و خشم مقدس شما مـردم در انتخابات متجلی می‌شود. آن زمانی که هیجان انقلابی مردم به چشم آمریکا، اسرائیل و بانیان این عملیات تروریستی می‌آید که به عینه ببینند این مردم با دو انفجار تروریستی نمی‌ترسند و از آرمـان خود دست نمی‌کشند. البته بــه‌مــوازات مشارکت، دعـوت سایرین و تبیین نیز واجب است و همه شما باید فعالیت کنید، تبیین کنید و مشارکت دیگران را هم بر مشارکت خود در انتخابات بیفزاید زیرا حضور در انتخابات، شکرگذاری از خدا در برابر الطاف خفیه پروردگار است.

شایان ذکر است هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» از دی‌ماه 1399 به‌صورت مستمر توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان منتشر می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌ مجازی این شماره از هفته‌نامه را از اینجا دانلود نمایند.

 

 

    بیان دیدگاه

    نظرات