همایش ائمه جماعات شهرستان قوچان برگزار شد

همایش ائمه جماعات شهرستان‌ قوچان، برگزار شد و ائمه جماعات مساجد این شهرستان، دغدغه‌ها و مسائل خود را با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در میان گذاشتند.

DSC_2236.jpg
2024-01-10 13:19:52

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، همایش ائمه جماعات شهرستان قوچان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز، حجت‌الاسلام والمسلمین هراتی مطلق، امام جمعه قوچان و حجت‌الاسلام والمسلمین حیدرزاده، معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در محل آرامگاه آیت‌الله آقانجفی قوچانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هراتی مطلق در این جلسه، گفت: امام جماعت باید در همه شئون مسجد، دخیل باشد و در مسجد نباید فقط بر برپایی نمازهای یومیه کفایت کرد، بلکه باید درب مسجد برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی باز باشد.

وی افزود: سیره پیامبر این بود که اگر کسی در نماز حضور نمی‌یافت، سراغ او را می‌گرفتند و به مشکلات مسلمانان در مسجد رسیدگی می‌کردند، همان طور که سیره علمای ما همین بوده و روحانیت با این سیره‌ها زنده است.

امام جمعه قوچان در ادامه به سیره علما و بزرگان شهر قوچان در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: بحث دستگیری از نیازمندان و توزیع بسته‌های معیشتی در مساجد شهرستان پیگیری می‌شود و در بعضی از مساجد هر شب جمعه تا 2هزار پرس غذای گرم توزیع می‌شود.

وی در پایان گفت: مردم برای امور دینی و مذهبی همیشه مشارکت کرده‌اند و ما باید از آن‌ها دعوت کنیم، مردم را تشویق کنیم و همراه آن‌ها باشیم.

گفتنی است، در این جلسه، ائمه جماعات این مناطق، دغدغه‌ها و مسائل مساجد خود را با رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در میان گذاشتند.

    بیان دیدگاه