همایش ائمه جماعت شهرستان‌های گناباد، بجستان، کاخک و یونسی، برگزار شد

همایش ائمه جماعت شهرستان‌های گناباد، بجستان، کاخک و یونسی، با حضور مسئولان مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و امام جمعه گناباد، در مصلای شهر گناباد برگزار شد.

DSC_3401.jpg
2024-01-20 10:08:08

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، همایش ائمه جماعت شهرستان‌های گناباد، بجستان، کاخک و یونسی، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در مصلای شهر گناباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی، امام جمعه گناباد، در این مراسم، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیری که با ائمه جمعه داشتند، تأکید زیادی بر استغفار کردند، مخصوصا در این ماه رجب و فرمودند که هرچه تلاش کنیم بازهم باید از کوتاهی‌های خود استغفار کنیم.

وی یکی از اهداف نظام اسلامی را اقامه نماز دانست و با اشاره به آیه «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ» (حج، 22)، گفت: نماز یکی از واجبات کلیدی است که اگر قبول شود، اعمال دیگر هم قبول می‌شود و اگر قبول نشود، بقیه کارها روبه‌راه نخواهد بود.

امام جمعه گناباد با بیان اینکه نماز در اصلاح جامعه نقش زیادی دارد و ترویج فرهنگ نماز از خانواده شروع می‌شود، گفت: ائمه جماعت با حضور در مساجد و تذکراتی که در منبرها و مجالس می‌دهند، تأثیر زیادی دارند و حتی امام جماعت اگر به‌تنهایی نماز را برپا کند مؤثر خواهد بود.

همچنین در این جلسه که با حضور حجج اسلام والمسلمین حیدرزاده، معاون اجرایی و امامی، معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان همراه بود، ائمه جماعات این مناطق به بیان نظرات و مسائل خود پرداختند.

    بیان دیدگاه