همایش ائمه جماعت شهرستان‌های رشتخوار، خواف، جنگل و فتح‌آباد، برگزار شد

همایش ائمه جماعت شهرستان‌های رشتخوار، خواف، جنگل و فتح‌آباد، با حضور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و امام جمعه رشتخوار برگزار شد.

photo_2024-01-20_21-16-58.jpg
2024-01-20 22:05:01

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، همایش ائمه جماعت شهرستان‌های رشتخوار، خواف، جنگل و فتح‌آباد، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در مسجد علی بن ابی طالب شهر رشتخوار برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جهانشیری، امام جمعه رشتخوار، در این جلسه با اشاره به آیه «إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ»، گفت: اهمیت مساجد آن‌قدر زیاد است که فقط کسانی آن را آباد می‌کنند و می‌سازند که ایمان به خداوند متعال دارند، ایمان به روز قیامت دارند، نماز را بر پا می‌دارند و زکات می‌دهند.

وی در ادامه به سخنی از امام راحل اشاره کرد که فرمودند: مساجد باعث ایجاد نهضت و انقلاب اسلامی شد و در عهد رسول خدا@ و بعد از آن هم مسجد مرکز اجتماع سیاسی بود و جنگ با شیطان و جنگ با طاغوت از محراب‌ها پیدا شد... ای ملت مسجدهای خود را حفط کنید، ای روشن‌فکرها مسجدها را حفظ کنید، روشن‌فکر غربی نباشید، حقوق‌دان‌ها مسجدهای خود را حفظ کنید.

امام جمعه رشتخوار افزود: در فرمایشات رهبر معظم انقلاب آمده که انقلاب از خانه مذهب یعنی مسجد و مدرسه دینی آغاز شد و جهت‌گیری مذهبی در انقلاب روز به روز افزایش پیدا کرد... مسجد باعث شد که انقلاب گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروزه کم‌و‌بیش گرفتار فضای مجازی و مسائلی از این دست شده‌ایم، گفت: هر برنامه‌ای می‌خواهد صورت بگیرد باید در همین سنگر مساجد شروع شود، همان طور که در زمان کرونا رهبر معظم انقلاب توصیه کردند بحث همدلی از مساجد شروع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جهانشیری، یکی از مسائلی که در این شهرستان صورت گرفته را تهیه اقلام موردنیاز مساجد روستاها عنوان کرد و گفت: امام جماعت باید همیشه طلبه بماند و وظیفه فرهنگی خود را انجام دهد و معیشت خود را به خداوند بسپارد.

    بیان دیدگاه