ضرورت تبیین دستاوردهای مادی و معنوی نظام اسلامی

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با تأکید بر اینکه مسجد، پایگاه انقلاب است و در موضوع رقابت سالم بین کاندیداها باید فعالیت کند، گفت: تنگناهای اقتصادی بعضی از مردم را دچار تردید کرده و تفکر وابسته به غرب برای جامعه مشکلاتی ایجاد کرده، اما باید با تبیین دستاوردهای مادی و معنوی نظام، مردم را نسبت به آینده امیدوارم کنیم.

RjBReDBrU2RNV3ovRXBqYXRDaUF2dz09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2024-01-21 12:18:57

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس این مرکز در همایش ائمه جماعات شهرستان‌های رشتخوار، خواف، جنگل و فتح‌آباد، که در مسجد علی بن ابی طالب# شهر رشتخوار برگزار شد، از ائمه جماعاتی که در مناطق محروم استان مجاهدانه در حال خدمت‌رسانی هستند قدردانی کرد.

وی گفت: مسجد در اسلام از جایگاه ممتازی برخوردار بوده که متأسفانه در طول تاریخ کم‌رنگ شده و گاهی به حداقل کارکرد رسیده و تبدیل به نمازخانه شده است، در صورتی که مسجد تنها ساختاری است که شارع مقدس آن را برای اجرای حکومت ایجاد کرده و پیامبر هرجا حضور می‌یافتند ابتدا مسجد تأسیس می‌کردند و فعالیت‌های بعدی را با محوریت این پایگاه توسعه می‌دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با بیان اینکه عمران و آبادانی و زنده بودن جامعه با محوریت مؤمنان در مساجد اتفاق می‌افتاده است، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز ابتدای امسال یادآوری کردند که آبادانی باید با محوریت مساجد اتفاق بیفتد، زیرا موانعی که در گذشته اجازه نقش‌آفرینی به مساجد در عرصه‌های مختلف را نمی‌داد با انقلاب اسلامی رفع شده و حکومت، حاکم و ابزار حکومت در قالب فقه حکومتی و اجتماعی در دسترس است.

وی افزود: باید باور کنیم و بدانیم اگر بناست به‌سمت حاکمیت مطلق اسلام حرکت کنیم نقش ما در اداره مسجد و نقش مسجد در فرایند تمدن‌سازی نوین اسلامی نقش بسیار مهمی است و حتما باید در همه عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، مسجد با محوریت امام، در وسط میدان باشد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، شایستگی مسجد را به شایسته بودن ارکان مسجد عنوان کرد و گفت: اگر امام جماعت بتواند ویژگی‌های امام موفق را در خود ایجاد کند و زمینه تعالی و رشد هیئت امنا و ارکان و فعالان فرهنگی و اجتماعی مسجد را فراهم کنم، مسجد شایسته‌ای خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمن در فضای مجازی و غیرمجازی شبهات زیادی نسبت به مبانی فکری و اعتقادی جوانان ایجاد کرده و وظیفه امام مسجد این است که جوانان را در مقابل تهاجم فکری دشمن مقاوم کند و پادزهر را با محوریت مسجد ایجاد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع تصریح کرد: تفاوت مجروح جنگ سخت با جنگ نرم این است که مجروح و جانباز جنگ سخت، باعث افتخار است، اما مجروح جنگ نرم، قربانی مخربی است که خودش در جبهه دشمن کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمن در حال القای این است که نظام اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست داده است، گفت: انتخابات مظهر پشتوانه مردمی نظام است و رهبر معظم انقلاب اهمیت انتخابات را بارها مطرح کرده‌اند و از همه کسانی که مخاطبانی دارند مطالبه کرده‌اند که نسبت به مشارکت حداکثری و قوی و تبیین دستاوردهای مادی و معنوی نظام اسلامی کار کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسجد پایگاه انقلاب است و در موضوع رقابت سالم بین کاندیداها باید فعالیت کند، گفت: تنگناهای اقتصادی بعضی از مردم را دچار تردید کرده و تفکر وابسته به غرب برای جامعه مشکلاتی ایجاد کرده، اما باید با تبیین دستاوردهای مادی و معنوی نظام، مردم را نسبت به آینده امیدوارم کنیم.

    بیان دیدگاه