برنامه‌های ایام ولادت امام جواد# در مشهد

هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه# مشهد برای ایام ولادت فرزند حضرت ثامن‌الائمه#، 9 طرح محوری شامل گلباران حرم رضوی، ایستگاه‌های فرهنگی، هدیه به متولدان این روز، نشست‌های علمی و ادبی، کارگاه هنری و... در نظر گرفته است.

2085243.jpg
2024-01-21 13:45:36

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، مهدی رجب پور، مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه# در نشست خبری ویژه‌برنامه‌های این کانون در شب و روز میلاد امام جواد# که در مسجد جوادالائمه (میدان شهدا) برگزار شد با اشاره به اینکه برنامه‌های این کانون با شعار «امام جواد، امام جوان، امام جهاد تبیین»، از شب میلاد آن حضرت آغاز شده و تا نیمه شعبان ادامه دارد، گفت: برای این ایام 9 برنامه در نظر گرفته شده و در اولین گام، همزمان با شب میلاد حضرت جواد# اجتماع زائران و مجاوران حضرت رضا# در میدان شهدا برگزار شده و مردم با شاخه‌های گل  و با عنوان «گلباران نور»، به سمت حرم رضوی حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به برپایی ایستگاه‌های فرهنگی با برنامه‌هایی مثل ماشین نویسی و نورافشانی در طرح «یا جواد ابن الرضا#»، گفت: طرح ملی «پسران آسمانی» و تشویق نامگذاری فرزندان تازه متولد شده به نام‌های مبارک علی، حیدر، جواد، محمدجواد، مهدی، حجت و.. از دیگر برنامه‌های این کانون است که با هدیه 9 درصد تخفیف بیمارستان و 9 درصد تخفیف کانون جوادالائمه همراه می‌شود و جمعی از بانوان طلبه نیز در روز میلاد حضرت جواد# با حضور در بیمارستان‌های مشهد، هدایای متبرکی به مادران و نوزدان پسر اهدا خواهند کرد.

رجب‌پور با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی علمی و ادبی در طرح «امامت و مهدویت» و در راستای تبیین شخصیت امام جواد#، با همکاری مراکز حوزوی و دانشگاهی ادامه داد: در طرح «مولود بابرکت» نیز که هم‌زمان با روز میلاد امام جواد# در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، هنرمندان، شاعران و خطاطان برای این موضوع، آثار هنری خود را ارائه خواهند کرد.

وی همچنین از آذین بندی مساجد، دانشگاه‌ها، کارخانجات، ادارات، مدارس و منازل به‌مناسبت ایام سرور و شادی ماه رجب و شعبان خبر داد و گفت: این طرح با عنوان «انقلاب نور» با مشارکت ادارات کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه#، به طرح‌های ملی زیارت از راه دور با عنوان «سلام بر امام» و کمک به نیازمندان با عنوان «نذر نهم» اشاره کرد و ادامه داد: در نذر نهم، همه خانواده‌ها می‌توانند به نیت امام جواد# در روز 2 بهمن و همزمان با سالروز تولد این امام معصوم# به 9 نفر از نیازمندان، غذای گرم، کمک هزینه تحصیلی، ازدواج و... اهدا کنند.

وی در پایان از برگزاری همایش بین المللی خادم الجواد و تقدیر از خادمان و کسانی که در اربعین در کاظمین به زائران خدمت می‌کنند خبر داد و گفت: در این همایش که فردا یکم اسفند در سالن اجتماعات مؤسسه روزنامه قدس برگزار می‌شود، از جمعی از خادمان عراقی که در اربعین به زوار حضرت جواد خدمت می‌کنند تقدیر خواهد شد.

    بیان دیدگاه