بیش از 1000 مسجد در غزه تاکنون آسیب دیده است

وزارت اوقاف و امور دینی غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر سال گذشته 1000 مسجد و ده‌ها آرامگاه را ویران کرده و بیش از 100 مبلغ را ترور کرد.

62891212.jpg
2024-01-22 13:19:29

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، وزارت اوقاف و امور دینی غزه در بیانیه‌ای گزارش داد  که از مجموع 1200 مسجد موجود در غزه، 1000 مسجد به شکل کامل یا جزئی ویران شدند که تعدادی از آنها مساجد تاریخی هستند که به بازسازی‌هایی با هزینه تقریبی 500 میلیون دلار نیاز دارند.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر سال گذشته در عملیات‌های تروری که در غزه مرتکب شد، بیش از 100 مبلغ را به شهادت رساند که از جمله آنها علمالی دینی، سخنران‌ها، امامان جماعت، موذن‌ها و حافظان بودند.

طبق بیانیه یاد شده، نیروهای اشغالگر با زیر پا گذاشتن مرزهای انسانیت و قوانین بین‌المللی، به تخریب ده‌ها قبرستان و نبش قبور ادامه می‌دهند.

این وزارتخانه گزارش داد، قبرستان‌های اضطراری در استان‌های نوار غزه کاملا پر شده و جایی برای دفن اجساد ندارند و مجبور شدند که شهدا را در فضاهای عمومی همانند پیاده‌روها، داخل خانه‌ها، بازارها، مدارس و حیات بیمارستان‌ها دفن کنند.

رژیم صهیونیستی نیز خود اعتراف کرد که در حملات خود کلیسای ارتدکس یونانی و چندین تاسیسات اداری، کمیته‌های زکات، مدارس آموزش قرآن کریم و دفتر بانک اوقاف را ویران کرد.

وزارت اوقاف و امور دینی غزه در پایان بیانیه خود بر لزوم حمایت امت عربی و اسلامی و وجدان جهانی از غزه تاکید کرد و از تمام آزادگان و شرافتمندان جهان خواست به مسؤولیت‌های خود در قبال برادرانشان در نوار غزه عمل کنند.

در حملاتی که رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر علیه غزه آغاز کرده تا روز یکشنبه 25 هزار و 105 فلسطینی شهید و 62 هزار و 681 فلسطینی دیگر که بیشترشان زن و کودک هستند، زخمی شدند.

همچنین طبق گزارش نهادهای فلسطینی و بین‌المللی، در نتیجه این جنگ حدود 1.9 میلیون فلسطینی یعنی بیش از 85 درصد از ساکنان غزه آواره شده و خانه‌ها و زیرساخت‌های آن به شدت تخریب شدند.

    بیان دیدگاه