در تبیین دستاوردهای انقلاب علاوه بر موضوعات مادی، مسائل معنوی و تمدنی هم مطرح شود

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با تأکید بر اهمیت پاسخ به شبهات و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی که در اثر نبود تبیین کافی به فراموشی سپرده شده، گفت: گاهی دستاورد انقلاب اسلامی در پیشرفت در مسائل مادی خلاصه می‌شود و به دستاوردهای معنوی و حرکت به‌سمت تمدن نوین اسلامی توجه کمتری می‌شود.

V2Y1U29lbkVhYTUxdjBsM0J3WFc4UT09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2024-02-18 10:50:44

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز در نشست ارکان ستاد و دبیران نواحی این مرکز، ضمن تشکر از برگزاری اعتکاف پرشور و کمک به برگزاری راهپیمایی 22بهمن، گفت: مساجد به‌عنوان پایگاه انقلاب اسلامی و مردم‌سالاری دینی نقش ویژه‌ای برای تبلور مردم‌سالاری در عرصه‌های مختلف دارند.

وی با بیان اینکه یکی از این عرصه‌ها، انتخابات است که اراده مردم در پشتیبانی از انقلاب را نشان می‌دهد، گفت: باید همت کنیم تا شور و نشاط انقلابی اتفاق بیفتد و فتنه دشمن که حضور کمرنگ مردم را می‌خواهد، خنثی شود همان طور که فتنه‌های مختلفی را در دوره‌های گذشته انتخابات پشت سر گذاشته‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، تصریح کرد: در فرصت اندکی که به انتخابات باقی مانده به‌اندازه توان خود موضوع مشارکت را دنبال می‌کنیم و همه با همت مضاعف به‌دنبال عمل به تکلیف و رسالت خود در این زمینه هستیم.

وی با تأکید بر اهمیت پاسخ به شبهات و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی که در اثر نبود تبیین کافی به فراموشی سپرده شده، گفت: گاهی دستاورد انقلاب اسلامی در پیشرفت در مسائل مادی خلاصه می‌شود و به دستاوردهای معنوی و حرکت به‌سمت تمدن نوین اسلامی توجه کمتری می‌شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: مقابله جریان حق و باطل تا ظهور حضرت ولی عصر ادامه خواهد داشت و هرچه به اهداف خود نزدیک‌تر شویم دشمنی‌ها بیشتر می‌شود.

وی افزود: مقاومت و تقویت باورهای فکری در مقابل شبهات باید در رفتار فردی و ساختارهای اجتماعی، بیشتر و محکم‌تر شود؛ زیرا بدترین ضربه از دشمن، ضربه فرهنگی است و هرکس در تهاجم فرهنگی ضربه بخورد سرباز دشمن خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، ادامه داد: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردمی می‌تواند حرکت در مقابل تمدن غرب را به نهایت خود برساند و حضور مردم در انتخابات یکی از تجلی‌های اظهار اراده مردم است و اگر حضور پررنگی صورت گیرد اقتدار نظام اسلامی به چشم دنیا خواهد آمد.

وی بیان کرد: همه تلاش دشمن بعد از شکست در فتنه سال گذشته بر کمرنگ شدن مشارکت و حضور در صحنه انتخابات است و این برای نظام، اولویت ایجاد می‌کند و اگر مثل سال گذشته در مقابل دشمن بایستیم، این دشمنی هم رفع خواهد شد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در بخش دیگری از سخنان خود، مجلس خبرگان رهبری را عقبه تخصصی نظام و مسئله ولایت فقیه دانست و گفت: ولایت فقیه، رکن اصلی نظام اسلامی در عصر غیبت است و اگر پشتوانه مردمی در آن ضعیف شود دشمن نسبت به اقتدار نظام ولایی ایجاد شک و تردید خواهد کرد.

وی با اشاره به روایتی از امام حسین# که می‌فرمایند: استدراج خداوند به بنده‌اش این است که نعمت‌ها را برای او زیاد می‌کند و شکرگزاری را از او سلب می‌کند، گفت: انقلاب اسلامی و پایگاه آن، یعنی مساجد، نعمتی است که خداوند به ما داده و شکر آن این است که هرجا نظام و انقلاب نیاز به حضور ما داشت به میدان بیاییم و قدردان این نعمت باشیم.

    بیان دیدگاه