هدف از کافه گفت‌وگو، شنیدن حرف مردم است

همسنگرهای مسجدی، این شب‌ها در قالب کافه گفت‌وگو در خیابان‌های مشهد پای حرف مردم نشسته‌اند.

photo_2024-02-23_20-22-27.jpg
2024-02-23 20:22:53

 حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان در گفت‌و‌گو با روابط‌عمومی این مرکز گفت: یکی از ویژه‌برنامه‌هایی که در قرارگاه نعمت حضور این مرکز در حال پیگیری و اجرا است، کافه گفت‌وگو است. 

وی توضیح داد: این برنامه با هدف افزایش مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات پیش رو و البته ایجاد فضای رقابت سالم بین نامزدهای این انتخابات در حال برگزاری است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: هر شب تعداد زیادی ماشین ون مجهزشده در نقاط پرتردد شهر مشهد حاضر شده و بعد از فضاآرایی با نام کافه گفت‌وگو سخنان مردم را می‌شنوند.  

وی با اشاره به اینکه مردم سؤالاتی نسبت به موضوع انتخابات مطرح می‌کنند و شبهات روزی که امروز در جامعه وجود دارد در این کافه‌ها بحث می‌شود، گفت: در هر ون، تعدادی از اساتید، ائمه جماعات، دانشجویان بسیجی و کنشگران فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حضور دارند که پاسخگوی سؤالات و مواردی هستند که مردم مطرح می‌کنند. 

حجت‌الاسلام احمدنیا، با دعوت از مردم برای شرکت در کافه گفت‌وگوها و دعوت از کنشگران سیاسی برای همکاری با قرارگاه نعمت حضور، گفت: هدف اصلی این برنامه این است که حرف مردم شنیده شود و پاسخگویی به شبهات در مرحله بعدی قرار دارد. 

وی افزود: این برنامه برای گفت‌وگوی تعاملی واقعی و تریبونی کاملا آزاد است تا هرکسی نظر، اعتقاد، شبهه و سؤالاتی که دارد را بگوید و اساتیدی که حضور دارند سعی می‌کنند پاسخگوی مردم باشند. 

گفتنی است، برنامه کافه گفت‌وگو هرشب حداقل در 10 نقطه شهر مشهد برگزار می‌شود و تاکنون با استقبال خوبی همراه بوده است.

    بیان دیدگاه