مرور کوتاه ویژگی یاران امام زمان$

امام جماعت مسجد علی ابن ابیطالب# تصریح کرد: در رابطه با مهدویت، وعده خداوند تخلف‌ناپذیر است و طبق آیه «وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ» (القصص، 5) خداوند اراده کرده که حاکمیتش را در اختیار یک انسان قرار دهد.

1.jpg
2024-02-26 13:27:30

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی‌ به‌ امور مساجد استان‌های‌ خراسان، حجت‌الاسلام محمد شریفی، امام جماعت مسجد علی ابن ابیطالب# (قاسم آباد) در جشن اعیاد شعبانیه که در این مسجد برگزار شد، ضمن تبریک  این اعیاد طی سخنانی گفت: شب نیمه شعبان طبق بعضی از روایات شب بسیار مهمی است که از آن به‌عنوان شب قدر یاد شده است. 

وی افزود: در این شب حجت خدا و آخرین ذخیره الهی پا به عرصه وجود گذاشت که در پایان هم با ظهور و فرج آن بزرگوار جهان پر از عدل و داد خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به بیان نکته‌ای در ارتباط با حضرت موسی# پرداخت و گفت: در زمان تولد حضرت موسی# کاهنان پیش بینی کرده بودند فرزند پسری به دنیا خواهد آمد که حکومت فرعون را سرنگون و باعث نجات قوم بنی اسرائیل خواهد شد که شرح کامل ماجرا در قرآن آورده شده است و از آنجا که خواست خداوند متعال بود موسی# پس از به دنیا آمدن در خانه خود فرعون بزرگ شد و قوم بنی اسرائیل را از دست فرعون نجات داد که این خود دارای پیامی به جهانیان است و آن اینکه مردم آگاه باشند وعده خدا حق است. 

امام جماعت مسجد علی ابن ابیطالب# تصریح کرد: در رابطه با مهدویت هم این وعده تخلف‌ناپذیر است و طبق آیه «وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ» (القصص، 5) خداوند اراده کرده که حاکمیتش را در اختیار یک انسان قرار دهد.

حجت‌الاسلام شریفی در ادامه سخنان خود افزود: ویژگی‌های یاران امام زمان$ به فرموده امام صادق# این است که در مقابل مؤمنین نرم‌خوی‌اند و در مقابل کفار سخت می‌باشند.

وی در پایان گفت: تفسیر نورثقلین، سه مورد از ویژگی‌های یاران صدیق امام زمان$ را دوستی و محبت با خدا، تواضع و جهاد، بیان کرده است.

    بیان دیدگاه