میزبانی از زائران زیارت‌اولی حضرت رضا# در مساجد مشهد

مدیر فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: مساجد شهر مشهد این روزها در قالب طرح «ضیافت رضوان» میزبان زائران زیارت‌اولی از روستاهای خراسان رضوی هستند

photo_2024-04-01_08-40-48.jpg
2024-04-01 08:41:41

حجت‌الاسلام حیدری، مدیر فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز دربارهٔ طرح «ضیافت رضوان»، گفت: افرادی که از روستاها و شهرستان‌های دورافتاده تاکنون اصلا به حرم مطهر امام رضا# نیامده یا سال‌هاست که مشرف نشده‌اند، شناسایی شده و با مشهد آورده می‌شوند و نیز ضمن زیارت حضرت رضا#، از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شده و پذیرایی و میزبانی از ایشان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح، برنامه جامع کشوری است که توسط گروه‌های مختلف انجام می‌شود، گفت: بخشی از این طرح در ماه مبارک رمضان توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با همکاری گروه فرهنگی رهروان فضیلت و مساجدی که برای اسکان در نظر گرفته شده در حال اجرا است.

مدیر فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، تصریح کرد: برای اینکه افراد بتوانند روزه بگیرند، فعلا از روستاهای اطراف مشهد و در خراسان رضوی انتخاب شده و در قالب طرح ضیافت رضوان به مشهد مقدس مشرف می‌شوند.

وی افزود: زائران، نماز ظهر را در روستای خود می‌خوانند، با اتوبوس به مشهد آمده و در مسجد میهمان ما هستند، بعد از صرف افطاری به حرم رضوی مشرف شده و در برنامه‌های فرهنگی شرکت می‌کنند، سپس در سحرگاه به مسجد آمده و سحری می‌خورند و قبل از نماز ظهر نیز به شهر و دیار خود می‌رسند.

حجت‌الاسلام حیدری بیان کرد: این طرح از ابتدای ماه رمضان آغاز شده و تا پایان رمضان ادامه دارد تا زیارت‌اولی‌ها به این بهانه به مشهد مشرف شده و با وجود مقدس علی بن موسی الرضا# ارتباط بگیرند و ما نیز افتخار میزبانی از ایشان در مساجد را داشته و در ثواب این زیارت شریک باشیم.

    بیان دیدگاه