ساخت مسجد با اهدای یک تخم مرغ

یک خانواده فقیر کشمیری با اهدای یک تخم مرغ برای ساخت مسجد باعث شد مبلغ قابل‌توجهی جمع‌آوری شود.

162797_514.jpg
2024-04-16 13:08:44

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی‌ به‌ امور مساجد استان‌های‌ خراسان، در اقدامی جالب، تخم‌مرغ اهدایی یک خانواده فقیر برای ساخت مسجدی در کشمیر در یک حراجی به فروش رفت و هزاران روپیه کمک جمع شد.  

این اتفاق در شهر سوپوره رخ داد. ساکنان این منطقه که برای ساخت مسجد در روستای مالپورا  کمک مالی جمع می‌کردند تحت تأثیر اقدام یک مادر و فرزند فقیرش قرار گرفتند که برای ساخت مسجد یک تخم‌مرغ اهدا کردند.

آنها به خاطر این اقدام خانواده فقیر تصمیم گرفتند تخم مرغ را به حراج بگذارند. این تخم مرغ در این حراج بیش از 220 هزار  روپیه (2600 دلار) فروخته شد.

یکی از اعضای هیئت مدیره مسجد گفت: در حال جمع‌آوری کمک‌ها بودیم که زنی از خانه‌ای کوچک سرافکنده نزد من آمد. او تخم مرغی در دست داشت و از من خواست که آن را بپذیرم.

وی افزود: این زن یک بیوه بسیار فقیر است و با تنها پسرش در یک خانه کوچک مخروبه زندگی می‌کند.

هیئت مدیره مسجد که تحت تأثیر این اقدام قرار گرفت، تخم مرغ را پذیرفت. آنها تصمیم گرفتند تا آن را به حراج بگذارند. خبر این حراجی ساده به گوشه و کنار روستا رسید و مردم برای خرید تخم مرغ جمع شدند.

مانند هر حراج دیگری، این تخم مرغ چندین دست بین خریداران رد و بدل شد و  هر خریدار آن را برای حراج دیگری برمی‌گرداند تا پول بیشتری برای مسجد جمع آوری کنند.

یک تاجر محلی به نام دانش بهت، تخم مرغ را به قیمت 70 هزار روپیه خریداری کرد که بالاترین رقم در این حراج بود. مجموع پول جمع آوری شده برای مسجد در این حراج به بیش از 220000 روپیه رسید. یکی از اعضای کمیته ساخت مسجد اعلام کرد که این تخم مرغ بیش از 60 بار فروخته شده است.

    بیان دیدگاه