بلندگوی مسجد، نجات‌بخش جان امام جماعت

امام جماعت مسجدی در بغداد موفق شد با درخواست کمک از طریق بلندگوی مأذنه، مانع از حمله افراد ناشناس به این مسجد شود.

3419286_139.jpg
2024-04-23 10:05:19

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی‌ به‌ امور مساجد استان‌های‌ خراسان ، امام جماعت مسجد الگیلانی در الزعفرانیه در منطقه کراده شرقی در جنوب بغداد، پس از یورش گروهی به این مکان دست به ابتکار جالبی زد.

وی چاره کار را در استفاده از بلندگوی مسجد برای درخواست کمک از مردم محل دید. تنها کاری که او باید انجام می‌داد این بود که به سمت بلندگو رفت و شروع به درخواست از مردم برای جلوگیری از حمله کرد.

شاهدان عینی کلیپی از کمک‌خواهی امام این مسجد را به تصویر کشیده‌اند که در رسانه‌های اجتماعی پربازدید شده است. گفته می‌شود این حمله توسط برخی از ساکنین این محل انجام شده است.

در همین حال، رسانه‌های محلی اعلام کردند که مهاجمان با چاقو وارد مسجد شدند و قصد حمله به امام جماعت را داشتند. گفته می‌شود دو نفر از مهاجمان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

در همین حال، پس از انتشار تصاویر این حادثه، کاربران شبکه‌های اجتماعی از نیروهای امنیتی خواستند تا عاملان آن را مجازات کنند تا این موضوع دیگر تکرار نشود.

قابل ذکر است که مسجد شیخ عبدالقادر گیلانی بغداد به دلیل اهمیت تاریخی، دینی و علمی از شهرت زیادی در بین مردم عراق برخوردار است. این مسجد در دوره عباسیان ساخته شده و دارای یک کتابخانه علمی مهم است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند.

    بیان دیدگاه