مسجد جدید واشنگتن؛ مکانی برای معرفی چهره واقعی اسلام

نخستین مسجد و مرکز اسلامی منطقه موزس لیک در گرند کانتی واشنگتن در ساختمانی که پیش از این یک کلیسا بود آغاز به کار کرد. معرفی واقعیات اسلام یکی از مهمترین اهداف مؤسسان این مرکز توصیف شده است.

1338105.jpg
2024-05-09 11:06:49

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، عبدالنصیر المالک، یکی از نمازگزاران این مسجد گفت: پیش از این در مرکز واشنگتن تنها سه مسجد وجود داشت که ظرفیت کافی برای نمازگزاران را نداشتند.

گیل آدایرس که مالک این ساختمان است گفت: این ساختمان در اصل یک کلیسا بود که در حدود سال 1950 در مکان فعلی افتتاح شد و مدتی متعلق به کلیسای تجدید سازمان‌یافته قدیسان آخرالزمان بود که اکنون به عنوان جامعه مسیح شناخته می‌شود و برای چند سال به‌عنوان سالن تئاتر استفاده می‌شد.

 ادایرس آن را در حدود سال 2017 خریداری کرد. در ابتدا او می‌خواست این ساختمان را به یک فروشگاه عتیقه‌فروشی تبدیل کند، اما مقررات شهری این کار را دشوار می‌کرد، بنابراین وی این مکان را به عنوان محل برگزاری مراسم عروسی اجاره می‌داد.

وی می‌گوید: یک روز، یک مشاور املاک با من تماس گرفت و گفت که یک گروه اسلامی می‌خواهد این ساختمان را اجاره بلندمدت کند.

المالک می‌گوید آنها یک اتاق عبادت در محل کار خود دارند که می‌توانند نمازهای یومیه خود را پنج بار در روز بخوانند، اما می‌خواستند فضای بزرگتری برای نماز جمعه داشته باشند. وی تصریح کرد: نمازهای یومیه را می‌توان به صورت گروهی یا انفرادی خواند، اما نماز جمعه باید همراه با قرائت خطبه در مسجد انجام شود. او گفت که تعداد شرکت‌کنندگان در نماز جمعه از 10 تا 50 نفر بسته به برنامه کاری متفاوت است.

ادایرس می‌گوید که این ساختمان برای تبدیل شدن به مسجد نیاز به بازسازی داشت. او سقف و کف‌ این مکان را دوباره بازسازی کرد و مجسمه‌های مریم باکره و دو مجسمه شیر را از این مکان برداشت.

المالک گفت: او امیدوار است که مسلمانان بیشتری در موزس لیک به این مسجد بیایند و در جامعه مشارکت بیشتری داشته باشند که این امر می‌تواند به مردم کمک کند تا تصویری درست‌تر از اسلام را نسبت به آنچه رسانه‌ها نشان می‌دهند ببینند. او گفت: برنامه ما این است که رویدادهایی برای کمک به جامعه، کمک به افراد دیگر، کمک به محله و معرفی اسلام برگزار کنیم.

    بیان دیدگاه