مسجد محل انجام کار فرهنگی است و آسیب‌های اجتماعی را نیز کاهش می‌دهد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی به کمبود مسجد در مرکز این استان اشاره و خواستار پیش بینی مکان مسجد در محلات مختلف استان شد و گفت: مساجد پایگاه‌های اصلی انقلاب و محل ساماندهی و اعزام رزمندگان به جبهه‌ها در دفاع مقدس بود.

3451079_320.jpg
2024-05-19 11:10:20

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی، در نشست شورای تعالی مساجد که با حضور محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار و حجت‌الاسلام خانی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد این استان برگزار شد، نقش بی‌بدیل مساجد در تحولات اجتماعی و ضرورت حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی مساجد را تبیین کرد.

وی در این جلسه ضمن قدردانی از حضور اعتقادی مسئولان خراسان‌شمالی در مساجد و همچنین حضور در نماز جمعه و حضور در مساجد در سفرهای شهرستانی، اظهار کرد: مسجد را پیامبر ساخت و محل نشر اسلام است و اگر مشکلی در مساجد بود باید برای رفع آن کمک کرد اما مردمی بودن و استقلال آن باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه مسجد محل عبادت مردم، حامی نظام و محل انجام کار فرهنگی است و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد، افزود: مسئولین در مساجد با مردم سخن می‌گویند، مرکز کلاس‌های آموزشی و اوقات فراغت است،  در 200 مسجد انتخابات برگزار شد و بی تردید کمک به عمران مساجد و حمایت از برنامه‌های فرهنگی مساجد به نفع عامه مردم و نظام است.

وی به کمبود مسجد در مرکز استان نیز اشاره کرد و خواستار پیش بینی مکان مسجد در محلات مختلف استان شد، گفت: مساجد پایگاه‌های اصلی انقلاب و محل ساماندهی و اعزام رزمندگان به جبهه ها در دفاع مقدس بود.

استاندار خراسان‌شمالی نیز در این جلسه به نقش بی بدیل مساجد در پیروزی انقلاب و ساماندهی و اعزام رزمندگان به جبهه‌های دفاع مقدس پرداخت، گفت: در دوران طاغوت به رغم اینکه نیروهای شاه مساجد را تحت نظر داشتند اما مساجد پایگاه مهم و موثر در تحولات اجتماعی و انقلاب اسلامی بودند و این نقش بی‌بدیل در دفاع مقدس و پس از آن حفظ شده و باید تقویت شود.

وی در خصوص حضور مسؤلین در مساجد اظهارکرد: علاوه بر توصیه به مسئولین برای حضور در مساجد، ارزشیابی مدیران را نیز براین اساس انجام خواهیم داد.

حسین‌نژاد افزود: برای جذب اعتبار برای مساجد، نیازمند تبادل تجربیات هستیم و برای ساخت یک مسجد بین راهی در محدوده استان با آستان قدس رضوی مذاکره کرده‌ایم.

 وی برای ساخت مسجد در شهر بجنورد نیز توصیه کرد: در ساخت مساجد از مساحت کم شروع کنید و با تامین اعتبار لازم توسعه دهید.

گفتنی است خراسان‌شمالی 1200 مسجد دارد، 5 هزار نفر اعضای هیئت امنای این مساجد هستند و 435 نفر خادم و 270 نفر ائمه جماعت این مساجد هستند.

    بیان دیدگاه