آیت الله علم الهدی

در انتخابات به دنبال کسی بروید که خصوصیات شهید جمهور را داشته باشد

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد،گفت: در انتخابات به دنبال کسی بروید که خصوصیات رییس جمهورِ شهید را داشته باشد و اگر از کسی چنین رویه و رویکردی نمی‌بینید به سراغ او نروید.

photo_2024-06-15_12-22-34.jpg
2024-06-15 12:03:19

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن یادآوری آیه مورداشاره رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی^ اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در حرم امام^ آیه ای را مورداستشهاد قرار دارند. آیه 154 سوره مبارکه بقره و این فراز نورانی از کلام الله مجید مورداستقبال ایشان قرار گرفت تا اشاره روشن به فلسفه شهادت شهدای خدمت باشد.

ایشان افزود: خداوند عالم در این آیه می فرماید «وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِنْ لَا تَشْعُرُونَ» و خداوند عالم تصریح دارد تا مردم، کسانی را که در راه خدا کشته می شوند، مقتول خطاب نکنند زیرا آن ها زنده هستند و درک آن از عهده اکثر مردم خارج است.

رئیسی، مرد کار و جهاد بود

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: انسان ها نمی توانند حیات انسانی را که در راه خدا کشته شده، درک کنند. این مسلم است اما ذکر «لاتَشعُرون» در لفظ جمع، اشاره به این حقیقت دارد که نه یعنی امکان درک این حیات وجود ندارد بلکه به این معنا که اکثریت مردم متوجه این موضوع نمی شوند. مقصود از این حیات هم زندگی برزخی نیست که این ها نیز همچون سایر متوفیان پس از مرگ راهی حیات برزخی شوند. این حیات خیلی خاص و ویژه است. کسی که در راه خدا کشته شد، زنده است؛ به این معنا که همه کارها و مسائل زندگی او تبدیل به جریانی می شود که در زندگی مردم ادامه پیدا می کند. مقصود از این زندگی، زندگی جریانی شهداست که مؤلفه ها، شاخصه ها و خصوصیات زندگانی آن ها تبدیل به یک نوع جریان زنده و جاوید می شود که بعداً شخصیت هر انسانی در زندگی خودش براساس آن سنجیده می شود.

ایشان ادامه داد: شهدای خدمت به شهادت رسیدند. شهید مظلوم مرحوم آیت الله رئیسی به شهادت رسید اما شاخص های سیره او همچنان در این کشور زنده است. این نباید باشند که بخواهند از آقای رئیسی یک شخصیت اسطوره ای بسازند. اینکه بگویند مرد خوبی بوده، مهربان بوده، برخورد نرم با محرومان داشته، بله البته که همه اینها بوده اما به موازات این، شهید رئیسی مرد کار بود، مرد جهاد بود، می دوید و تلاش می کرد و کار می کرد. افزون بر همه این ها، مرد مدیریت بود.

نباید از رئیسی اسطوره سازی شود

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در جریان شهادت شهید جمهور، نباید بگذاریم دو اتفاق بیفتد، یکی اینکه در سایه اسطوره سازی، شخصیت مدیریتی مرحوم آیت الله رئیسی زیر سؤال برود و دوم اینکه دولت سیزدهم ناکارآمد جلوه کند. برادران عزیز، خواهران گرامی، دیروز سرپرست ریاست جمهوری به مشهد آمد و 109 پروژه عمرانی را افتتاح کرد. وقتی در طول سه سال، 109 پروژه اعم از نیروگاه برق، کارخانه فولاد و تصفیه خانه بی نظیر کشور در چرمشهر به بهره برداری می رسد، اینها نشانه مدیریت است چون رئیسی مرد کار بود.

ایشان تأکید کرد: در این میان یک عده هستند که مدام می گویند رئیسی مهربان بود، مردمدار بود، آغوش باز به روی مستضعفان داشت. بله همه این ها بود اما نشانه های کار آقای رئیسی را هم ببینید. بعضی می گویند سه سال دولت سیزدهم. کجا سه سال؟ این دوره ریاست جمهوری به اندازه هشت سال برکات داشت.

راه شهید جمهور باید ادامه پیدا کند

آیت الله علم الهدی گفت: یک بخش دیگر این است که عملکرد دولت زیر سؤال برود. اینکه بگویند آقای رئیسی خودش خوب بود اما اطرافیانش در دولت پای کار نبودند. این چه حرفی است؟ این توهین به یک عده مجاهد است. کاری که ایشان می کرد با همین دولت بود. شخصیت ایشان از اساس طوری بود که اگر کسی نمی توانست مثل او باشد، از او عقب می ماند. این وزرا جهاد کردند. این مدیران فعالیت کردند. 109 پروژه در این استان اگر تلاش مدیران دولت نبود و سلطه عظیم بر پیگیری توسط آقای رئیسی وجود نداشت، اینها شکل نمی گرفت.

ایشان بیان کرد: اینطور است که می گویند این آقا زنده است. این زندگی نه معنی زندگی برزخی بلکه به معنای مدیریت مسلط و جامع نسبت به همه جریانات از حوزه اجرا تا پیگیری است. او ماندگار شد، چه به خاطر خودش و چه با انتخاب عوامل مجاهد و خستگی ناپذیر و به کارگیری نیروهای متعهد در تراز خودش. حالا با شهادتش این آقا تبدیل شد به جریان. اگر رئیسی جریان است، مردم شما نیز پی همین جریان را بگیرید و کسی را به کار بگیرید که بتواند همانطور اخلاص داشته باشد.

امام جمعه مشهد با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: ای مردم، آدم ها را با اطرافیانشان بشناسید. شما بصیرت دارید. چهل سال از این انقلاب می گذرد. شما نیاز به قیّم ندارید که کسی پیدا بشود به شما بگوید به فلانی رأی بدهید و به فلانی ندهید. این کشور رئیس جمهوری مثل رئیسی عزیز می خواهد. به دنبال کسی بروید که خصوصیات شهید جمهور را در او احتمال بدهید و اگر از کسی چنین رویه و رویکردی نمی بینید، به سراغ او نروید.

ایشان افزود: این شما هستید که می توانید سرنوشت جامعه خود را رقم بزنید تا یک رئیسی دوم بیاید و این جریان خدمت را با قوت و قدرت ادامه بدهد. بصیرت شما مردم، مشکلات این کشور را در هر برهه و بحران حل خواهد کرد. در طول این 45 سال، هر جا شما در وسط صحنه بودید، نه تنها مشکلات ایجاد نشد بلکه چالش ها حل و فصل شد. ای مردم، آن روز که امام^ چشمان مبارک خود را بست و گفت با اطمینان خاطر از این دنیا می روم، فقط یک توصیه داشت که مخاطب آن هم مردم بود. ایشان فرمود نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد. مسئولیت را بر دوش شما گذاشت. حالا اگر خلاف این رقم خورد، چطور می خواهیم در قیامت پاسخگوی امانت امام^ باشیم؟

    بیان دیدگاه