کاروان بقیه الله$ راهی شد؛

پیاده از مشهد تا کربلا

آیین بدرقه بیست و سومین کاروان پیاده مشهد - کربلا در محل مسجد «بقیه ‌الله الاعظم$» مشهد با حضور اعضای کاروان و بدرقه‌کنندگان برگزار شد.

1.jpg
2024-06-16 08:54:34

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم که به یاد شهید جمهور، آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، گفت: هیچ نعمتی بالاتر از این نیست که شیعه ائمه اطهار # باشیم، این سرمایه بزرگی است و هیچ فردی دست خالی از زیارت آن امام همام بازنمی گردد، به هر میزان که قابلیت داشته باشید از نورانیت و معرفت ائمه اطهار بهره می‌گیرید.

حجت الاسلام احمد مروی افزود: هر مقدار که میزان معرفت و شناخت ما از ائمه اطهار بیشتر شود، به همان میزان عشق و علاقه و ارادت مان و پیروی و تبعیت از آنان بیشتر می شود. همه سعادت و خوشبختی ما در پیروی کردن از این بزرگواران است.

وی با تاکید بر رعایت آداب زیارت توسط زائران مانند پوشیدن لباس پاکیزه و ذکر گفتن در مسیر حرکت به سمت حرم امام حسین # ادامه داد: زیارت فرصت خودسازی است، لذا نباید فقط به مناسک آن بسنده کرد، این زیارت ها و تشرف ها را فرصتی برای خودسازی بدانیم و برای تربیت و تهذیب نفس و رفع آلودگی‌های باطنی تلاش کنیم.

وی توجه به ظلم ستیزی امام حسین# را از دیگر موارد مهم در زیارت حرم ایشان برشمرد و بیان کرد: عاشقان آن حضرت همانند او ظلم ستیز هستند، لذا نباید نسبت به مردم غزه و ظلمی که به مردم مظلوم فلسطین می‌شود، بی تفاوت بود.

2 هزار و 600 کیلومتر پیاده‌روی تا کربلا

مدیر کاروان پیاده مشهد - کربلا نیز در حاشیه این مراسم گفت: در بیست و سومین حرکت این کاروان 130 نفر از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، تهران، بوشهر، گلستان و چهار محال بختیاری حضور دارند که میانگین سنی آنان 40 تا 50 سال است.

محمد رجبی افزود: کوچکترین عضو این کاروان 12 ساله و بزرگترین عضو آن 80 ساله است، به طور معمول هر سال 80 درصد از اعضای این کاروان را افراد جدید تشکیل می‌دهند، این کاروان در مسیر رفت 2 هزار و 600 کیلومتر را به صورت پیاده طی کرده و از استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری و خوزستان عبور می‌کنند.

وی بیان کرد: هدف از اعزام این کاروان جهاد تبیین و نشر آموزه‌های مکتب امام حسین # است، رفت و برگشت کاروان مزبور 80 روز به طول می انجامد و تا اربعین در کربلا حضور دارند، در روز پایانی ماه صفر و همزمان با سالروز شهادت امام رضا# وارد مشهد شده و مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند.

مشاهده 4367264.jpg
4367264.jpg
مشاهده 4367266.jpg
4367266.jpg
    بیان دیدگاه