حضور مردم در انتخابات، نشانه پایمردی ملت پای کار انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: یک نمونه از غیرتمندی، همین حماسه حضور مردم در انتخابات است که پایداری و پایمردی ملت پای انقلاب و نظام اسلامی را به اثبات رسانده؛ وابستگی به رهبری، ذوب‌شدن در ولایت و کارآمدی، سه شاخصه‌ای است که امین ملت در مقام ریاست‌جمهوری باید داشته باشد.

436یی9958.jpg
2024-06-29 07:36:25

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به برگزاری دومین کنگره جهانی شهدای مقاومت که از صبح روز شنبه در مشهدالرضا# در حال برگزاری است، اظهار کرد: حضور بیش از هزار نفر مهمان خارجی به‌همراه پوشش سراسری اصحاب رسانه که با یُمن تشریف‌فرمایی خانواده‌های معظم شهدا همراه می‌شود، همه نشان از عظمت این رویداد بزرگ و سراسری دارد.

دفاع از حرم یک جریان است

وی افزود: برادران و خواهران محترم، مسئله دفاع از حرم یک جریان است در تداوم دوران دفاع مقدس یعنی آن کسی که توانست دفاع از این نظام را بعد از شکست دشمن بعثی در مقابل بینش جریان‌های استکباری دنیا به نمایش بگذارد و آن را در مقام صلابت و قدرت این ملت به ثبت برساند، دفاع مقدس را به عنوان دفاع از حرم استمرار بخشید و اگرچه میدان این دفاع در عتبات عالیات شامل کربلای معلی، نجف اشرف و همین‌طور سوریه و شامات بود، اما در واقع، همه این‌ها نمایشی از عظمت انقلابی ملت ایران دربرابر چم دشمن به شمار رفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: عزیزان ما از پاکستان و افغانستان این مسیر را ادامه دادند و در این بزرگ‌ترین حرکت در مسیر تداوم مردآفرینی این ملت، ما را کمک کردند. جریان دفاع از حرم اگر نبود، دشمن استکباری به ما طمع می‌ورزید، اما دفاع از حرم ثابت کرد عظمت ملت انقلابی ایران دربرابر استکبار جهانی آمریکا و اذنابش همچنان مستحکم و فوق‌العاده است.

وی ادامه داد: خدا رحمت کند سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی را. مردانگی، حسن تدبیر و فرماندهی میدانی او بود که باعث شد دفاع مقدس به عنوان یک حماسه قطعی در مقابل دشمن به ثبت برسد. دیگر یک زمان کار به جایی رسید که دشمن با خودش حساب کرد زمانی با حمایت شوروی و آمریکا، بیش از هزار و پانصد کیلومتر از خاک این کشور را زیر چکمه بعثی ناپاک کشیده، اما این ملت رشید و غیور نه‌تن‌ها به آزادسازی این هزار و 500 کیلومتر از خاک خودشان قناعت نکردند، بلکه آن‌ها را تعقیب کردند، دنبالشان رفتند و با جریان دفاع از حرم، تا ساحل دریای مدیترانه پیش تاختند.

همه ما رهین منت مدافعان حرم هستیم

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: شعار ثابت کنگره عظیم شهدای دفاع از حرم آن است که همه ما رهین منت مدافعان حرم هستیم؛ زیرا اگر امروز قدرت ملت به کل عالم ثابت شده است، همه این‌ها به حرمت خون پاک آن جوانانی است که در صحراهای تفتیده عراق و شام به خاک و خون کشیده شدند، اما ایستادند و دشمن را عقب راندند.

وی تأکید کرد: برکات این خون‌ها در جامعه ما، غیرتمندی مردم را به وجود آورده است. یک نمونه دیگر از این غیرتمندی، همین حماسه حضور مردم در انتخابات امروز است که پایداری و پایمردی ملت پای انقلاب و نظام اسلامی را ثابت می‌کند و خون‌های شهدای دفاع از حرم و دفاع از نظام در عرصه‌های گوناگون را ارزش بخشیده است و عظمت آن را ثابت می‌کند. این‌ها همه از برکت خون شهداست.

ملت ایران، صاحب بصیرت است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز خوشبختانه مردم ما چه جوان، چه میان‌سال، چه سال‌خورده، چه زن و چه مرد قدردان حرمت خون شهدا هستند و همین برکت‌هاست که برای مردم بصیرت به ارمغان آورده است. برخلاف اوایل انقلاب که مردم از این و آن سؤال می‌کردند یا به سراغ ما می‌آمدند و می‌پرسیدند که به چه کسی رأی بدهیم، امروز بصیرت ملت به جایی رسیده است که با انتخاب خود ثابت می‌کنند نیازمند هیچ قیّم و راهنمایی نیستند و شاخص را به‌درستی تشخیص می‌دهند.

وی بیان کرد: خصوصاً برای این انتخابات که الگوی انتخاب پیش چشم مردم به‌طور واضح و شفاف است و مردم نیز اندوه غمبار خود در فراق شهدای خدمتشان را با انتخابی آگاهانه همراه خواهند کرد. شور و احساسی که ملت در طول این چهل روز از خود نشان داد، حاکی از این است که مردم واقعاً به چه کسی رأی می‌دهند و نامزدها باید چکار کنند تا محبوب و مطلوب رأی ملت باشند.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: تبعیت از رهبری، ذوب‌شدن در ولایت و کارآمدی، سه شاخصه‌ای است که امین ملت در مقام ریاست‌جمهوری باید داشته باشد و از همه مردم استان و مشهد دعوت می‌کنم تا همان‌طورکه حماسه بدرقه را با حماسه حضور همراه کردند، در ویژه‌برنامه بزرگداشت چهلم شهدای خدمت که دوازدهم همین ماه در مشهدالرضا# برگزار می‌شود، حضور پیدا کنند.

    بیان دیدگاه