هشدار خطیب مسجدالاقصی نسبت به یورش صهیونیست ها به این مسجد

خطیب مسجدالاقصی تاکید کرد که یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در راستای تقسیم زمانی و مکانی آن است.

170609341.jpg
2023-09-18 12:45:28

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، به نقل از خبرگزاری سما، شیخ "عکرمه صبری"، خطیب مسجدالاقصی در اظهاراتی گفت که یورش و تعرض اشغالگران و شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی در اعیاد یهودی برافرختن شعله جنگ دینی و تلاشی برای محقق کردن اهداف رژیم صهیونیستی در تقسیم زمانی و مکانی این مکان مقدس است.

صبح امروز شهرک نشینان صهیونیست در سایه حمایت ماموران امنیتی و نظامیان رژیم صهیونیستی به مناسبت روز موسوم به "روز اول سال عبری" به مسجد الاقصی یورش بردند.

پیش از این سخنگوی حماس در قدس اشغالی نسبت به هتک حرمت گسترده مسجد الاقصی توسط شهرک‌نشینان صهیونیست در اعیاد عبری هشدار داده و از فلسطینیان در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی خواسته بود تا طی روزهای آتی با حضور گسترده در مسجدالاقصی از این مسجد در مقابل یورش شهرک نشینان حمایت کنند.

سخنگوی حماس گفته بود: رژیم اشغالگر قدس، شهرک نشینان افراطی را آزاد گذاشته تا با انجام آداب تلمودی در قدس و مسجد الاقصی تباهی به بار آورند.

به گفته حماده، رژیم اشغالگر قدس اعلان جنگ مذهبی می‌کند و نمی‌خواهد که هیچ چیز فلسطینی در قدس، اعم از مسجد یا کلیسا باقی بماند و این در حالی است که به تجاوزات خود به قدس و هتک حرمت زنان آزاده ادامه می‌دهد.

وی همچنین گفته بود که، هیچکس نمی‌تواند اجازه دهد تجاوزات اشغالگران و شهرک نشینان به قدس و مسجد الاقصی بی پاسخ بماند.

حماده در عین حال بر لزوم گرفتن فرصت از اشغالگران و برهم زدن نقشه‌های شوم آنها در تجاوز به قدس و مسجد الاقصی با ادامه راهپیمایی مقاومت تا آزادی تمامی سرزمین فلسطین اشغالی تاکید کرد.

پیش تر گروه‌های افراطی شهرک نشینان موسوم به هیکل برای حمله گسترده به مسجد الاقصی در ایام اعیاد سه گانه عبری که 17 سپتامبر (امروز /26 شهریور) آغاز شده و تا اواسط اکتبر ادامه دارد، فراخوان داده‌ بودند.

    بیان دیدگاه